66 גוונים של תל אביב - עיר מן החולות


סיפורה של העיר תל אביב מתחיל לפני 110 שנה, כאשר ששים ושש משפחות מתאגדות ומחליטות לקחת יוזמה ולהקים יחדיו ״עיר שכולה עברית״ על החולות צפונית ליפו, על ידי בניית שישים ושישה בתים בבת אחת. האגודה המיתולוגית נקראה ״אחוזת בית״.
ב-11 באפריל 1909, על חוף הים, נערכה הגרלת מגרשים שנרכשו על ידי 66 חברי אגודת ״אחוזת בית״. מהחוף נאספו 66 צדפים לבנים ו-66 צדפים אפורים. על הצדפים הלבנים נרשמו שמות חברי האגודה, ועל האפורים מספרי המגרשים. על ידי בחירת צדף אפור בשילוב צדף לבן, נודע לכל משפחה איזה מגרש עלה בגורלה.
את השם תל-אביב הציע חבר האגודה, מנחם שינקין בהשראת השם העברי שנתן נחום סוקולוב לספרו של הרצל  ״אלטנוילנד״ שפירושו המילולי הוא ״ארץ ישנה-חדשה״ (תל=ישן / אביב=חדש). השם תל אביב נזכר גם פעם אחת בתנ״ך: ״ואבוא את הגולה תל-אביב, היושבים אל נהר כבר״ (יחזקאל ג, ט"ו).


סימפטיה לאמנות בתל אביב

עבודות האמנות התל-אביביות של מיכל בן ארי מתאפיינות בהתרשמות מהסביבה העירונית. כמו אמני הזרם האימפרסיוניסטי היא שואפת ללכוד את הרגע החולף, להתרשם ולהנציח אותו. באמנות הדיגיטאלית העכשווית מיישמת מיכל בן ארי את התפיסה האימפרסיוניסטית בשילוב עבודת היד והמחשב.
יצירות האמנות באתר
66 - Sixty Six מאפשרות לצופה לחוות חוויה אישית של אווירת המקום בתל-אביב. היצירות משקפות את האוירה והוייב התל אביבי, דרך בתי הקוביה בסגנון הבין לאומי ובי"ס הבאוהאוס, או על ידי מבט פנורמי על שדרות רוטשילד או מסגד ביפו. ניתן כמעט לחוש את טעמם של הארטישוקים והחצילים בשוק, או להתבונן מקרוב בפרט מעוצב של גדר בנווה צדק. בתמונות ישנו מרקם אנושי הנוצר על ידי עשרות דימויים מקומיים: דייג על המזח, בני נוער, איש על הספסל בשכונת פלורנטין, רוכבי אופניים ועד המבנה ההיסטורי של קולנוע עדן.
הדמויות והמקומות, מזוויות שונות, בצבעוניות עשירה, בטכניקה דיגיטאלית מעורבת בעיבוד צבעוני ידני, הופכים למעשה רקמה מורכב וכיוון חדשני לאמנות העכשווית. העבודות כולן יוצרות פסיפס חזותי של העיר תל אביב-יפו, היום ואתמול, ומכל תמונה, מהריאלית ועד למופשטת ביותר ניכרת האהבה לעיר ולאנשיה.


היצירות מודפסות באיכות גבוהה ביותר על חומרים שונים ובמהדורות מוגבלות החתומות ע"י האמנית.
לקבלת הצעת מחיר לחצו כאן >>